Spotkanie autorskie z poezją Katarzyny Brus- Sawczuk

 

 

 

 

 

 

                                                                              „Skazana na miłość”

Relacja ze spotkania autorskiego Katarzyny Brus- Sawczuk w ramach cyklu literackiego „Spotkania w Olchowych Łąkach”. 

Poezja to niezwykła forma obcowania ze słowem a przestrzeń, w której wybrzmiewa, stanowi ważne tło rozważań. W kwietniu w takiej poetyckiej atmosferze odbyła się promocja premierowej publikacji wierszy Katarzyny Brus- Sawczuk. Dwór Olchowe Łąki, w którym to czytelnicy mogli zapoznać się z utworami z tomiku pt:”Smutek i inne emocje”, to miejsce dedykowane przeżywaniu kultury i sztuki w samej istocie jej konotacji. Biały dwór położony wśród budzących się wówczas do życia łąk, zamknięty literackimi granicami piękna przyrody, tj: pomiędzy Puszczą Białą a rzeką Wymakracz, był właśnie idealnym tłem do posłuchania recytacji utworów, wykonywanych przez samą autorkę.

Spotkanie z Katarzyną Brus- Sawczuk prowadziła wydawca tomiku i członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich Alina Kuberska a oprawą muzyczną wydarzenia był występ Anny Hameli- piosenkarki, autorki tekstów, która od lat występuje na scenach a swój debiut artystyczny- jako nastolatka- miała w popularnej niegdyś „Szansie na sukces”, prowadzonej przez Wojciecha Manna a który wówczas- nota bene- wygrała.

– Piszę wiersze, bo muszę opowiedzieć o tym, co czuję- mówiła podczas spotkania autorka Katarzyna Brus- Sawczuk. – Poezja jest dla mnie formą wyrażenia siebie, bycia autentycznym, oddalenia się od codzienności i przeżywania jej na swój indywidualny sposób- dodała poetka.

Na spotkanie przybyła spora rzesza czytelników i miłośników literatury oraz wielu znakomitych poetów i prozaików, którzy reprezentowali Stowarzyszenia Autorów Polskich z Warszawy. Po prezentacji wierszy i rozmowie poprowadzonej przez Alinę Kuberską, z widowni posypały się pytania, dotyczące pracy twórczej autorki, poszukiwania natchnienia, odczuć i emocji towarzyszących pisaniu wierszy.

Tomik wierszy Katarzyny Brus- Sawczuk ukazał się w styczniu 2018 r. a w kwietniu miał swoją oficjalną premierę w Dworze Olchowe Łąki Pracowni Literackiej pisarki Darii Galant. Patronat literacki nad publikacją objęła Pracownia Filmu i Literatury Instytutu DG.

Przyp. red: tytuł artykułu jest fragmentem wiersza Katarzyny Brus- Sawczuk.

(redA)

 

 

 

1 thought on “Spotkanie autorskie z poezją Katarzyny Brus- Sawczuk

  • Tak to było bardzo piękne spotkanie z poezją Katarzyny Brus-Sawczuk w dworku w Olchowych Łąkach.
    Kasi poezja przyciągnęła nie tylko ludzi piszacych, ale i tych co kochaja poezję
    Daria Galant potrafi stworzyć taki klimat w swoim dworku, że pożegnań nie było końca. Dziękuję ze mogłam tam być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *